• Bielsko-Biała. Za nami kolejny Rodzinny Rajd Rowerowy

  To była 40. już edycja Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Mimo niepogody na stracie imprezy pojawiły się tłumy ludzi.

 • Łukasz Maciejewski: Z kilometra czuję w filmach fałsz

  - Przez lata jeździłem do Sandomierza na Festiwal Filmów NieZwykłych. Obserwowałem jak przez lata zmieniło się to miasto. Nabrało wiatru w żagle, powstało wiele hoteli. Oczywiście pomógł w tym także popularny serial. Sandomierz może być dziś wzorem dla Cieszyna. To miasto wykorzystało swoją szansę, którą przyniosło mu kino - uważa krytyk filmowy i nowy dyrektor programowy Przeglądu Filmowego Kino na Granicy Łukasz Maciejewski.

 • Marek Sokołowski. Twardziel z bielskiego boiska

  Marek Sokołowski jest kapitanem i legendą drużyny TS Podbeskidzie. Tutaj zakończy karierę. Niedawno dołączył do elitarnego grona piłkarzy, którzy rozegrali w ekstraklasie przynajmniej 300 meczów. Ma 38 lat, ale wciąż pełen jest wigoru i energii na boisku. Nie oszczędza się w grze. Bielscy kibice cenią go za to, że nie stwarza dystansu. Każdy może z nim porozmawiać. Prywatnie popularny ?Sokół? jest mężem i ojcem dwojga dzieci: trzyletniego Dawida i jedenastoletniej Emilii.

 • Bielsko-Biała. Wspominamy Święto Pracy. To były pochody!

  Gdybyśmy cofnęli się o ponad ćwierć wieku, pewno miasto szykowałoby się na niedzielny pochód pierwszomajowy. Jak wspominają dawne pochody znani bielszczanie?

 • Bielsko-Biała. Żal po tramwajach. Przestały kursować 45 lat temu

  Pod koniec listopada 1970 r. - po niespełna dwudziestu latach eksploatacji - przestały kursować tramwaje na linii nr 2 z dworca do Aleksandrowic. A 30 kwietnia następnego roku, półtorej godziny przed północą, zjechał do zajezdni ostatni tramwaj w Bielsku-Białej.

 • Widziane zza miedzy. Miotły i flagi z chorągiewkami

  Mamy wiosnę, więc co tydzień kolejna grupa szlachetnych zapaleńców rusza w świat z workami na śmieci i czyści rzeki, lasy, góry. Chwała im za to, bo zbierają tony wszelkiego świństwa, zalegającego w nawet najpiękniejszych zakątkach naszego regionu. I dzięki nim Polska znowu jest trochę piękniejsza.