• W Bielsku-Białej stawiają świąteczną choinkę

  Trwa montaż świątecznej choinki na placu Chrobrego w Bielsku-Białej. 6 grudnia o g 16. 30. odbędzie się symboliczne zapalenie iluminacji. Jak co roku, na placu pojawią się: św. Mikołaj, Anioł i Diabeł. Będzie także słodka niespodzianka dla przybyłych tam dzieci. Urzędnicy zapraszają mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu.

 • Policjanci z Bielska-Białej przejęli 2 kilogramy marihuany

  Policjanci z referatu antynarkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przejęli 2 kilogramy marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 60 tys. zł i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy odpowiedzą za posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Grozi im do 12 lat za kratami.

 • W beskidzkich lasach nadal można zbierać grzyby

  Grzybiarz i grzyboznawca Justyn Kołek nazbierał sporą ilość podgrzybków złotawych. Mówi, że jeszcze warto wybrać się do lasu. W naszych lasach oprócz podgrzybków czy borowików rosną także inne grzyby jadalne.

 • Na bielskich budowach pracują muzycy i poeci z Ukrainy

  - Możecie nie wierzyć, ale ja, uważając siebie za wykształconego i świadomego wielu spraw człowieka, o rzezi wołyńskiej dowiedziałam się dopiero wtedy, gdy jako już dorosła osoba przyjechałam do Polski - mówi Ula Worobec.

 • Folk jest nadal na topie

  Był taki czas, że śpiewanie w zespole ludowym było "obciachem". Dzisiaj ludzie mają coraz większe poczucie tożsamości i własnych korzeni. Świadomość tego, skąd pochodzimy, daje nam siłę.

 • Krzesełka z długą historią. Kolejka na Skrzyczne się zmieni [ZDJĘCIA]

  Jutro po jesiennej przerwie ruszy kolejka na Skrzyczne w Szczyrku. To ostatni sezon, w którym będziemy mogli skorzystać ze starych krzesełek kursujących na dolnym odcinku. Niebawem zostaną one zastąpione przez nowoczesne kanapy. Przy tej okazji warto przypomnieć sobie historię tej kolejki.