• Zobacz, ile borowików rośnie w beskidzkich lasach [WIDEO]

  Warto wybrać się na grzybobranie, bo nikt teraz nie wraca z pustym koszykiem. Szlachetny, usiatkowany, ceglastopory - jakie borowiki można zbierać w Beskidach?

 • Grzyb, który wygląda jak kwiat i inne dziwolągi

  Czarny lejkowiec dęty nie wygląda zachęcająco, tymczasem to smaczny grzyb jadalny. Jakie jeszcze inne dziwne grzyby możemy spotkać w beskidzkich lasach?

 • Wierchy z Milówki wygrały Tydzień Kultury Beskidzkiej

  Zakończył się 53. Tydzień Kultury Beskidzkiej, jedna z największych folklorystycznych imprez w Europie. Na to wydarzenie w Beskidy od lat ściągają zespoły z najodleglejszych zakątków świata. Na estradach w Wiśle, Szczyrku czy Istebnej zobaczyć można było występy na najwyższym poziomie. Grand Prix tegorocznych Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych wygrał zespół Wierchy z Milówki. To duży sukces. Zespół Wierchy zaprezentował program 'Kurki', pokazujący tradycje związane z pożegnaniem ze stanem panieńskim i kawalerskim.

 • Janusz Rokicki celuje w złoto

  7 września w Rio de Janeiro rozpoczną się igrzyska paraolimpijskie. W liczącej blisko 90 sportowców polskiej ekipie znajdzie się Janusz Rokicki, kulomiot z Cieszyna.

 • W Pierożku pysznie jak u mamy

  Kultowy Pierożek to najdłużej istniejący bar w mieście. Chyba każdy bielszczanin zna to miejsce.

 • Męskość i męska moda po księżowsku. Tak dla muszki, nie dla krawatu

  - Nie zgadzam się na męskie koszule z krótkim rękawem. Taki strój deformuje sylwetkę. Jeśli mężczyzna jest szczupły i wysoki, to jeszcze jakoś to wygląda, ale jeśli jest krępy i niski? Wtedy krótki rękaw wygląda fatalnie - mówi ks. prof. Marek Jerzy Uglorz.