• Zobacz, ile borowików rośnie w beskidzkich lasach [WIDEO]

  Warto wybrać się na grzybobranie, bo nikt teraz nie wraca z pustym koszykiem. Szlachetny, usiatkowany, ceglastopory - jakie borowiki można zbierać w Beskidach?

 • Grzyb, który wygląda jak kwiat i inne dziwolągi

  Czarny lejkowiec dęty nie wygląda zachęcająco, tymczasem to smaczny grzyb jadalny. Jakie jeszcze inne dziwne grzyby możemy spotkać w beskidzkich lasach?

 • Wierchy z Milówki wygrały Tydzień Kultury Beskidzkiej

  Zakończył się 53. Tydzień Kultury Beskidzkiej, jedna z największych folklorystycznych imprez w Europie. Na to wydarzenie w Beskidy od lat ściągają zespoły z najodleglejszych zakątków świata. Na estradach w Wiśle, Szczyrku czy Istebnej zobaczyć można było występy na najwyższym poziomie. Grand Prix tegorocznych Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych wygrał zespół Wierchy z Milówki. To duży sukces. Zespół Wierchy zaprezentował program 'Kurki', pokazujący tradycje związane z pożegnaniem ze stanem panieńskim i kawalerskim.

 • Kiedy śmierć daje życie. Jak prosić o organy do przeszczepu

  Trudno jest dotrzeć do rodziców z informacją, że ich dziecko nie żyje. Mówią: "Pan nam bajki opowiada, przecież on jeszcze wczoraj bawił się na zjeżdżalni!".

 • Widziane zza miedzy. Zagadki optyki władzy i opozycji

  Mam wrażenie, że w naszej świetlanej epoce ujawniła się nowa choroba oczu, ani to zez, ani zaćma, coś w rodzaju wizyjnego daltonizmu uzależnionego od pozycji pacjenta.

 • Marta Waliczek: W ringu słyszę bicie serca

  Od karate poprzez jujitsu do kick-boksingu - to prawdziwa droga wojownika, którą przeszła Marta Waliczek, czterokrotna mistrzyni świata. W zawodowym życiu policjantka, z dumą nosząca mundur. W sportowym - wojowniczka Wadera z Beskid Dragon. Prywatnie, drobna sympatyczna blondynka, bielszczanka z Komorowic.