W zeszłym roku akcja przyniosła sukces. Udało się  wysłać do Gambii 680 par nowych, plastikowych klapków dla dzieci. W tym roku, poza Akademią Techniczno -Humanistyczną w projekcie wezmą udział również inne instytucje. Zgłosiło się już blisko 200 szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych. Zbiórka potrwa od połowy maja do końca czerwca. Można jeszcze dołączyć się do akcji. Instytucje, które dołączyły i jeszcze dołączą do projektu stają się oficjalnym Partnerem lub Ambasadorem Akcji.

Organizatorzy planują także „Klapkomanię”, wydarzenie, które ma się odbyć pod koniec czerwca, podczas którego uczniowie ze swoich szkół i przedszkoli będą mogli przywieźć klapki do Akademii i wrzucać je do specjalnie na ten cel przygotowanego pojemnika.

Oficjalnym organizatorem akcji „Klapki dla Gambii” jest Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, a nad sprawną organizacją całego przedsięwzięcia czuwają studenci z Koła Naukowego HORYZONT- mówi dr Maciej Kalarus, opiekun Koła.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.