Turyści, którzy odwiedzali park Kopczyńskiego w Wiśle, z pewnością zapamiętali kamienną figurę niedźwiadka stojącego na kuli. W zeszłym roku podobną ustawiono na początku głównego deptaka miasta. Okazuje się, że niebawem do tej, która znajduje się w parku, dołączą kolejne. Tym razem będą to dwie figury bawiących się małych niedźwiadków.

Niedźwiadki z piaskowca godulskiego

Jak wyjaśniają wiślańscy urzędnicy, podobne kamienne figurki stały już kiedyś w parku Kopczyńskiego. Zaginęły jednak ponad 40 lat temu podczas prac porządkowych w tej części Wisły. Dwie nowe rzeźby, wykonane z piaskowca godulskiego, odtworzone zostały na podstawie archiwalnych fotografii i nawiązują do pierwowzorów wykonanych na początku lat 60. zeszłego wieku przez wiślańskiego artystę Jerzego Szarca. Nowe niedźwiadki, na zlecenie Urzędu Miejskiego w Wiśle, wykonał Mieczysław Smolik z Krzeczowa koło Bochni.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.