Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "Pochodzący z ukraińskiego miasta Stryj gen. Kustroń był jednym z ważniejszych polskich wojskowych przed II wojną światową, którego los zetknął z Bielskiem. " W czasach, o których szanowna pani pisze, Stryj był polskim miastem. Ukraińskim się stał, jak Polacy zostali wygnani w latach czterdziestych.
  @Gość: mirmił W 1892 roku to raczej z rosyjskiego.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  @Gość: mirmił Przepraszam pomyliłem się, CK austriackiego
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Pani Furtak ! Co to ma znaczyć? Gdzie rzetelność dziennikarska. Autorami Bolka i Lolka byli Ledwig, Lorek , Nehrebecki. Brak wymienienie tych osób jest łamaniem prawa!
  już oceniałe(a)ś
  4
  3
  Zapora Wodna im. Prezydenta RP prof. Ignacego Mościckiego w Wapienicy nie powstała za kadencji Burmistrza dra Wijtora Przybyły, choć to Jemu faktycznie zawdzięczamy jej "sanację"! Przypisać natomiast moża Burmistrzowi Przybyle powstanie wielu innych, znaczących - by nie powiedzieć jednorazowych inwestycji: najpiękniejsze w Polsce Kapielisko Miejskie przy ul. Konopnickiej, Szkołę Ćwiczeń przy ul. Pierackiego, Poradnię Dziecięcą przy ul. Blichowej, wieżę spadochronową I brodziankę w Parku Strzelniczym, Lotnisko Sportowe w Aleksandrowicach, upiększenie Alej Blichowych i Cygańskiego Lasu i wiele innych. A wszystkiego tego dokonał w niespełna siedmioletnim okresie swego burmistrzowskiego urzędowania 1933...1939!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Fajnie jest wspominać te osoby ja w tym roku zwiedzałam stary cmentarz ewangielicki gdzie znajduje się grobowiec Sixta ulicę może i ma ale dla miasta wstyd czy nie można zadbać o jego grób przynajmniej przed Świętem Zmarłych WSTYD.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0