Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podbeskidzie to region przedsiębiorczych i pracowitych ludzi oraz powstających od dekad nowoczesnych firm, które nierzadko są znane w wielu krajach. Funkcjonują tu na przykład spółki światowego potentata motoryzacyjnego Fiat Chrysler Automobiles, inne przedsiębiorstwa z tej branży czy firmy związane z branżą lotniczą. Wśród tych ostatnich jest spółka Avio Polska, która produkuje tutaj łopatki do silników lotniczych.

W mieście znajduje się także bardzo nowoczesna, zbudowana za 54 mln dolarów, fabryka jednego z największych globalnych koncernów General Electric. Z kolei spółka Aluprof z Bielska-Białej to jeden z największych europejskich dostawców systemów aluminiowych dla budownictwa..

Nie brakuje też prężnych i renomowanych firm działających w branży IT. Wśród nich są Rekord SI, Selleo, Capsilon czy Pitney Bowes.

Specjaliści z branży IT poszukiwani

To oczywiście przykłady, bo nowoczesnych przedsiębiorstw jest tutaj wiele. Do tego dochodzą tysiące mniejszych firm. To wszystko powoduje, że sytuacja na rynku pracy jest znakomita. Bezrobocie w mieście należy do najniższych w kraju, a bardzo wielu pracodawców poszukuje pracowników.

- Dla osób, które szukają pracy, to bardzo dobra sytuacja, ponieważ wiele firm rekrutuje pracowników na różne stanowiska. Jeśli więc ktoś chce pracować, to nie powinien mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia - przekonują specjaliści zajmujący się rynkiem pracy.

Ofert pracy w Bielsku-Białej i okolicach jest sporo. mnóstwo. Poszukiwane są zarówno osoby z wykształceniem wyższym, średnim, jak i zawodowym. Na ciekawe oferty mogą liczyć pracownicy z branży informatycznej. Działające tutaj firmy poszukują m.in. wdrożeniowców systemów informatycznych, programistów, analityków, informatyków czy projektantów.

Jeśli szukasz pracy i chcesz mieszkać w nowoczesnym i atrakcyjnie położonym mieście - przyjeżdżaj do Bielska-Białej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.