Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Bielsko-Biała w niczym nie ustępuje wielkim aglomeracjom miejskim, za to w przeciwieństwie do nich zachwyca pięknymi krajobrazami. Położone u podnóża gór Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego, stanowi świetną bazę wypadową dla miłośników turystyki górskiej.

Miasto ma blisko 180 tys. mieszkańców, nie jest więc wielką metropolią. Jednak wysoka jakość życia mieszkańców uplasowała je w czołówce rankingu najlepszych polskich miast „Europolis". Natomiast w rankingu Miast Atrakcyjnych dla Biznesu przygotowanym przez prestiżowy miesięcznik „Forbes” Bielsko-Biała zostało sklasyfikowane na bardzo wysokim 3. miejscu w Polsce w kategorii miast od 150 do 300 tys. mieszkańców.

BBDays4.IT pokaże siłę rynku IT

Bielsko-Biała przyciąga osoby szukające nie tylko wypoczynku, ale też dogodnego miejsca do pracy. Daje duże możliwości, zwłaszcza dla młodych ludzi z wykształceniem technicznym. Prym wiedzie tutaj przemysł motoryzacyjny, a także branża IT, które oferują wiele miejsc pracy dla młodych inżynierów.

 

Dlatego firmy informatyczne z Bielska-Białej postanowiły połączyć siły i wspólnie organizują festiwal, który ma na celu pokazanie siły lokalnego rynku IT, będzie okazją do poszerzenia wiedzy oraz integracji pasjonatów programowania. Wydarzenie BBDays4.IT odbędzie się w dniach 9-15 września 2019 roku. Bilety na konferencję, która odbędzie się w ramach tego wydarzenia, są jeszcze dostępne.

 

- Idea festiwalu narodziła się po kilku edycjach BBQ4.IT. Nawiązuje też do organizowanych w przeszłości Dni Wolnego Oprogramowania. Podczas tych wydarzeń programiści i inżynierowie z południa Polski spotykali się, aby poszerzyć kwalifikacje i wymienić się doświadczeniami. Idąc za ciosem oraz wsłuchując się w głosy innych firm, postanowiliśmy stworzyć tygodniową imprezę, podczas której można będzie wysłuchać prelekcji, popracować w warsztatach tematycznych, zobaczyć od wewnątrz pracę w firmach informatycznych oraz mile spędzić czas na planowanej na zakończenie festiwalu 4. edycji konferencji BBQ4.IT - wyjaśnia Piotr Szymura, dyrektor pionu rozwoju oprogramowania w Rekord SI, jeden ze współorganizatorów festiwalu.

Warto zamieszkać i pracować w Bielsku-Białej

Jak podkreślają organizatorzy, BBDays4.IT to wydarzenie dla każdego zainteresowanego pracą informatyka, a także mieszkaniem i wypoczynkiem w Bielsku-Białej. Mówiąc inaczej, zaproszeni są wszyscy poszukujący swego miejsca pod Słońcem w branży IT.

Organizatorami wydarzenia są Rekord SI, Selleo, Capsilon, Akademia Techniczno-Humanistyczna i miasto Bielsko-Biała. Impreza została objęta patronatem prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

Program BBDays4.IT można znaleźć tutaj.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.