Na żywieckich przystankach pojawiły się specjalne ekrany, informujące o przyjazdach autobusów. Po uruchomieniu całego systemu pasażerowie będą znali rzeczywisty czas przyjazdu autobusu na przystanek.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Urządzenia są aktualnie w trybie kalibracji. System powinien w pełni zacząć działać w ciągu kilku najbliższych dni - informuje Antoni Szlagor, burmistrz Żywca. Wyjaśnia, że tablice są zintegrowane z autobusami, co oznacza, że po uruchomieniu całego systemu pasażerowie będą znali rzeczywisty czas przyjazdu autobusu na przystanek. Na tablicach pojawią się także informacje o ewentualnych opóźnieniach.

- Myślę, że niewiele osób wie o jeszcze jednym znakomitym rozwiązaniu technicznym dotyczącym wszystkich kursów i wszystkich przystanków na terenie działania żywieckiego MZK. Otóż zostanie uruchomiona specjalna aplikacja, która pozwoli na to, by on-line śledzić wszystkie kursy. Przykładowo, stojąc na przystanku w Oczkowie, będziemy mogli sprawdzić za ile minut przyjedzie autobus nr 4, na który oczekujemy - wyjaśnia burmistrz Szlagor.

Taka inwestycja jest możliwa dzięki uzyskaniu dofinansowania z Unii Europejskiej na realizację projektu „Stworzenie zintegrowanego systemu dynamicznej informacji pasażerskiej wraz z zakupem autobusów niskopodłogowych na terenie Miasta Żywiec”. Na projekt składają się także: zakup 7 autobusów niskopodłogowych oraz montaż 6 stojaków rowerowych systemu Bike&Ride.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem