Przy drodze krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach firma 7R Logistic rozpoczęła budowę centrum logistycznego Beskid Park. Inwestycja pochłonie 50 mln zł.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak wyjaśnia Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, 7R jest deweloperem działającym na rynku nieruchomości komercyjnych, specjalizującym się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni logistycznych pod wynajem. Spółka buduje centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców. Do tej poty zrealizowała obiekty magazynowo-biurowe o łącznej powierzchni przeszło 250 tys. m kw.

W Czechowicach-Dziedzicach, w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 1 z ul. Lipowską, spółka 7R rozpoczęła właśnie budowę dwóch magazynów o łącznej powierzchni około 30 tys. m kw. Nowoczesne obiekty o najwyższym standardzie mają powstać do końca czerwca przyszłego roku. - Inwestycja pochłonie 50 mln zł. W nowych magazynach zatrudnienie znajdzie od 50 do 100 osób, w zależności o profilu działalności przyszłych najemców - wyjaśnia Urząd Miejski.

Podczas inauguracji inwestycji Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic powiedział, że gmina z radością wita u siebie tak poważnego inwestora, zwłaszcza, że w ten sposób aktywizowane są kolejne tereny inwestycyjne wzdłuż DK1, które dotąd użytkowane były w sposób rolniczy.

Firma 7R zapowiada, że docelowo może wybudować w Czechowicach-Dziedzicach magazyny o łącznej powierzchni nawet 80 tys. m kw.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  100 miejsc pracy.........ależ to obiekt na miarę kosmosu...........firma kogucik.........podzióbał podzióbał i uciekł
  @arek111
  Tyle, że w polskim kapitalizmie t firma, że ho, ho.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0