Po raz pierwszy w historii na ulice Szczyrku wyjechały darmowe skibusy, które przez cały sezon będą wozić wszystkich chętnych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na swoje pierwsze kursy skibusy w Szczyrku wyruszyły w piątek, 1 grudnia, z samego rana. Od tego momentu, przez cały sezon zimowy narciarze, turyści oraz mieszkańcy miasta będą mogli korzystać z tej formy transportu.

Skibusy kursują na dwóch liniach. Na pierwszej wyruszają ze Skalitego, jadą pod dolną stację kolei na Skrzyczne, następnie pod kolejkę gondolową Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego (obecna nazwa to Szczyrk Mountain Resort), a potem do Soliska i wracają. Po drodze zatrzymują się oczywiście na kilkunastu przystankach. Autobusy kursujące na drugiej linii wożą chętnych spod skoczni narciarskiej i kościoła św. Jakuba do ośrodka Beskid Sport Arena.

CZYTAJ TEŻ: Nowe kolejki, wspólny karnet. Szczyrk wraca do gry w alpejskim stylu

- Ponieważ sezon na Beskid Sport Arenie rozpoczyna się w najbliższą sobotę, skibusy tej linii zostały oklejone w pierwszej kolejności wspaniałą, zimową grafiką. Docelowo również pozostałe autobusy, kursujące pod dolną stację kolei na Skrzyczne, pod gondolę oraz do Soliska, będą wyróżniać się na tle innych pojazdów - wyjaśnia Sandra Kulka z Informacji Turystycznej w Szczyrku.

Przypomina, że skibusy są darmowe - zarówno dla narciarzy, osób bez nart, jak i mieszkańców Szczyrku. Takie rozwiązanie to jeden z elementów nowego otwarcia w tym kurorcie. Bezpłatne skibusy mają wpłynąć na ograniczenie korków w Szczyrku. Schemat linii komunikacyjnych oraz rozkład jazdy znajduje się tutaj.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Fajnie, ale nazwa Szczyrk Mountain Resort jest po prostu żenująco śmieszna
  już oceniałe(a)ś
  2
  1