Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ideą konferencji jest inspirowanie lokalnych środowisk przedsiębiorców i naukowców do podejmowania wspólnych działań w perspektywie rozwoju innowacyjności oraz zwiększania efektywności wdrażania nowych technologii.

Mnóstwo ciekawych wydarzeń

Konferencja rozpocznie się w poniedziałek 4 grudnia o godz. 9.30, w Auditorium Maximum ATH (budynek L, I piętro). Bardzo ciekawie zapowiada się m.in. wykład na temat Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań (TRIZ), który poprowadzi dr Sergey Yatsunenko  - radiofizyk , absolwent Narodowego Uniwersytetu w Dniepropietrowsku, konsultant naukowy z wieloletnim doświadczeniem w zakresie projektów innowacyjnych i pragmatycznych innowacji na podstawie współczesnej Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań. Planowana jest także sesja poświęcona startupom i prezentacja innowacyjnego projektu studentów „Starter”.

Jednym z partnerów tego wydarzenia jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. W konferencji wezmą udział: wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego  Piotr Dardziński, wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz oraz Tom Zia, konsul ds. polityczno-ekonomicznych w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie.

Pozostałe zaplanowane wydarzenia to m.in. warsztaty dotyczące projektowania gier z firmą Sleepless Clinic Virtual Reality, Escape room, czyli pokój zagadek stworzony przez studentów czy loty wiatrakowcem lub ultralekkim śmigłowcem.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji będą to mogły zrobić jeszcze w poniedziałek, na miejscu na uczelni.

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-BiałejAkademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej TOMASZ FRITZ

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.