Na skwerze tuż obok ul. 11 Listopada w centrum Bielska-Białej pojawił się wielki świecący Reksio. To jeden z elementów świątecznego wystroju miasta.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gigantycznego Reksia, który w nocy jest atrakcyjnie podświetlony, montowano przez całą środę. Ustawiono go tuż obok pomnika poświęconego temu sympatycznemu bohaterowi kreskówek z bielskiego Studia Filmów Rysunkowych.

Reksio to zapowiadana przez bielskich urzędników niespodzianka, będąca częścią świątecznego wystroju miasta. W Bielsku-Białej zamontowano w sumie ponad 500 elementów dekoracyjnych. Tradycyjnie świąteczne motywy zostały rozmieszczone wzdłuż głównych arterii. To m.in. ulice Warszawska, Partyzantów, Bystrzańska, Piastowska, 11 Listopada oraz aleja Generała Władysława Andersa. Ozdobiono także rondo na Hulance.

Dekoracje rozwieszono również w okolicach Zamku Sułkowskich, Rynku oraz katedry św. Mikołaja, a także na placu z pomnikiem Reksia. Sztuczne choinki ozdobiły plac Chrobrego, Rynek i plac Ratuszowy. Naturalne drzewka pojawiły się m.in. na placu przed katedrą, na placu Wojska Polskiego, na placu Żwirki i Wigury oraz w rejonie Teatru Lalek Banialuka.

Podobnie jak w zeszłym roku na zamku Sułkowskich pojawiła się świetlna iluminacja. W mieście rozmieszczone zostały również takie elementy, jak przestrzenne drzewko świetlne - w rejonie Reksia oraz anioły - na murze zamku oraz w rejonie kościoła na osiedlu Karpackim. Udekorowana została również fontanna przed Teatrem Polskim.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem