Ponad 6 tysięcy złotych na WOŚP udało się zebrać uczniom bielskiego Zespołu Szkół Plastycznych podczas licytacji zaprojektowanych i przeobrażonych przez nich krzeseł.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Tym razem została zaangażowana klasa czwarta Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych, która zajęła się plastycznym przeobrażeniem 19 krzeseł - wyjaśniają wicedyrektor ZSP w Bielsku-Białej Sabina Staniura i Agata Ruman - Dla każdego krzesła został opracowany indywidualny projekt. Intencją autorów było przygotowanie propozycji o zróżnicowanym charakterze, bogactwie zastosowanych motywów, stylów oraz kolorystyki - podkreślają.

Uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej wraz z przeznaczonymi na licytację krzesłami
Uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej wraz z przeznaczonymi na licytację krzesłami  Mat. prasowy ZSP w Bielsku-Białej
Licytacja miała miejsce w Galerii SFERA. To właśnie centrum handlowe przekazało uczniom "Plastyka" krzesła do przeobrażenia. Było ich 19 i wszystkie znalazły swoich nowych właścicieli na licytacji.

Uczniom Zespołu Szkół Plastycznych udało się zebrać ponad 6 tysięcy złotych, ale dokładną kwotę poznamy dopiero po ostatecznym zakończeniu liczenia.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem