Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Aplikacja „Mój Kościół” jest projektem stworzonym i zrealizowanym przez Diecezję Cieszyńską, a sfinansowanym przez Kościół Ewangelicko-Augsburskim w RP w ramach obchodów jubileuszu 500 lat Reformacji. Na razie pojawiają się głównie informacje z Diecezji Cieszyńskiej, ale dodawane będą także wydarzenia z parafii pozostałych diecezji Kościoła. Aplikacja powstała we wspólnym projekcie razem z nowym portalem informacyjno-społecznościowym Diecezji Cieszyńskiej cieszynska.luteranie.pl/

Autorzy aplikacji to: Dawid Macura, Daniel Heczko, Zbigniew Motyka, ks. Marek Michalik, ks. Marcin Ratka-Matejko, ks. Łukasz Ostruszka.

Dzięki aplikacji mieszkańcy i turyści mogą śledzić najważniejsze informacje dotyczące parafii ewangelickich.

- Uważamy, że jako chrześcijanie powinniśmy wykorzystywać wszystkie dostępne narzędzia, żeby głosić Ewangelię. Dlatego stworzyliśmy aplikację, która przypomina o tym, co dzieje się w naszym Kościele. Reformacja wyrosła na wynalazku druku. My chcemy wykorzystać smartfony - wyjaśniają twórcy aplikacji.

Funkcja „Kościół w pobliżu” pokazuje kościoły, które znajdują się w otoczeniu użytkownika i przekazuje podstawowe informacje na temat danej parafii. Funkcja „Wydarzenia w pobliżu” informuje o tym, co dzieje się w pobliskich kościołach ewangelickich. Funkcja „Posłuchaj” jest dla tych osób, które chcą posłuchać ciekawych rozważań, rozmyślań oraz wykładów. Funkcja „Transmisje” przenosi natomiast użytkownika do parafii, które transmitują w internecie swoje nabożeństwa. Tutaj będą publikowane także okna transmisji z takich wydarzeń, jak Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie.

Użytkownik aplikacji może otrzymywać przypomnienia o wydarzeniach tylko ze swojej parafii lub kilku pobliskich - maksymalnie w zasięgu 100 kilometrów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.