Pociągi z Cieszyna do Katowic cieszą się coraz większą popularnością i choć powstały z myślą o studentach, to Koleje Śląskie przyznają, że to połączenie atrakcyjne także turystycznie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Pierwszym impulsem do uruchomienia bezpośrednich połączeń w relacji Katowice – Cieszyn była myśl o studentach, którzy często podróżują w tej relacji – i to nierzadko z instrumentami muzycznymi lub sztalugami, które trudniej przewozić autobusem - informuje strona internetowa Kolei Śląskich. Z Cieszyna połączenia na tej trasie odjeżdżają o 07:50 i o 16:00. W drugą stronę: o 07:59 i o 18:04. Podróż zajmuje 1 godz. 45 minut, a za bilet normalny zapłacimy 14 złotych - co oznacza, że dla studenta to wydatek rzędu nieco ponad 7 złotych. 

Koleje Śląskie przyznają, że na tej trasie chętnie jeżdżą także turyści - chociażby ci, którzy chcą odwiedzić Muzeum Śląskie - Wiele osób przyznawało, że już od dawna nosiło się z zamiarem wybrania do Muzeum Śląskiego, jednak wcześniej nie mieli zbyt wielu możliwości dotarcia do Katowic - tłumaczy Przemysław Szczepanek, kierownik pociągu - Co ciekawe znalazły się również osoby, które na podróż pociągiem wybrały się z… Jastrzębia Zdroju. W tym wypadku to właśnie przejażdżka koleją stanowiła jeden z najbardziej atrakcyjnych punktów wycieczki - dodaje. 

Pociąg na trasie Cieszyn - Katowice jedzie m.in. przez Tychy, Pszczynę, Chybie, Zebrzydowice i Kończyce. Koleje Śląskie przyznają, że to połączenie cieszy się coraz większą popularnością. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
"Połączenia z Cieszyna na Górny Śląsk" - ten tekst to skandal, za który ktoś powinien dostać ostrą reprymendę! Ziemia cieszyńska to jest część składowa Górnego Śląska, a ta całkiem rozległa kraina nie ogranicza się do Katowic!!!
już oceniałe(a)ś
1
0
dla niemogących się połapać: Cieszyńskie to ta najgórniejsza część Górnego Śląska
już oceniałe(a)ś
1
0