Fundacja Pozytywnych Zmian oraz Galeria Bielska BWA zapraszają na debatę "100 lat po zdobyciu praw wyborczych. Czy prawa kobiet w Polsce są zagrożone?".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wydarzenie to odbędzie się 8 marca o g. 18.30 w Klubokawiarni Aquarium, wstęp na nie jest wolny. To już siódma edycja tego wydarzenia. Jego tematem będzie 100- lecie praw wyborczych kobiet w Polsce.

- W tym roku zapraszamy na okraszoną zdjęciami z epoki prezentację  tematyczną oraz na debatę, na którą zaprosiłyśmy między innymi wszystkie bielskie radne - mówią organizatorki.

W programie są: prezentacja „100- lecie praw wyborczych kobiet w Polsce” Ewy Furgał (Fundacja Przestrzeń Kobiet) oraz debata „100 lat po zdobyciu praw wyborczych. Czy prawa kobiet w Polsce są zagrożone?”, której moderatorką będzie Iza Palińska.

Pierwsze studentki
Pierwsze studentki  materiały prasowe

Trzeba zadawać pytania

Organizatorki przypominają, że "Dzień Kobiet- czy mamy co świętować?" jest cyklicznym wydarzeniem, organizowanym przez Fundację Pozytywnych Zmian od 2012 roku. Jego ideą jest dyskusja nad aktualną sytuacją kobiet w Polsce i na świecie.

- W nazwie wydarzenia zawarte jest nieco prowokacyjne pytanie o faktyczne miejsce kobiet we współczesnym świecie, koszty, jakie płacą i realne możliwości, jakie przed nimi stoją. Niestety, smutną konstatacją jest ciągła potrzeba zadawania sobie tego  pytania - mówią organizatorki.

Dodają, że choć oczywiście dzisiaj kobiety mogą studiować, głosować, jeździć samochodem i decydować, jak chcą spędzić swoje życie, to wciąż muszą się borykać z różnymi problemami związanymi z nierównością płci czy wykorzystywaniem i przemocą wobec kobiet.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem