Ponad 40 strażaków gasiło w nocy pożar domu jednorodzinnego w Złatnej na Żywiecczyźnie. W płomieniach zginęło małżeństwo.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pożar domu jednorodzinnego w Złatnej w gminie Ujsoły wybuchł w środę późnym wieczorem, kilkanaście minut przed północą. Jak informuje Marek Tetłak, rzecznik żywieckiej straży pożarnej, do akcji gaśniczej natychmiast wyruszyło siedem załóg. Gdy ratownicy dotarli na miejsce zdarzenia, cały budynek stał już w płomieniach.

Podczas działań do strażaków podszedł 44-letni mężczyzna, któremu udało się wydostać z budynku i powiedział, że w środku zostali jeszcze jego rodzice. Wyposażeni w aparaty tlenowe strażacy natychmiast weszli do środka, gdzie znaleźli zwęglone zwłoki 63-letniej kobiety i 66-letniego mężczyzny.

Akcja ratunkowa trwała pięć godzin. Z ogniem walczyło w sumie 41 strażaków. Przyczyny pożaru są na razie nieznane. Ustala je policja.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej