Kryminalni z cieszyńskiej komendy zatrzymali po pościgu trzech mężczyzn, podejrzanych o włamanie do sklepu i kradzież dużej sumy z bankomatu. Śledczy odzyskali skradzione pieniądze. W samochodach, którymi poruszali się sprawcy, policjanci znaleźli też narzędzia służące do włamań.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Policjanci zostali poinformowani o włamaniu do jednego z sieciowych sklepów w Cieszynie. Ze znajdującego się w pasażu bankomatu sprawcy ukradli pieniądze. Na miejscu natychmiast pojawili się kryminalni, technicy oraz przewodnik z psem tropiącym. W trakcie zabezpieczania przez nich miejsca zdarzenia, cieszyńscy śledczy wytypowali potencjalnych sprawców.

Kryminalni ruszyli za włamywaczami. W wyniku pościgu zatrzymali dwa samochody, którymi poruszało się trzech mężczyzn. W ich autach znaleźli narzędzia, które złodzieje wykorzystywali przy włamaniu oraz kominiarki, radiotelefony i telefony komórkowe. Przy zatrzymanych znaleziono też kilkadziesiąt tysięcy złotych z włamania do bankomatu. Część pieniędzy mężczyźni mieli przy sobie, a część była ukryta w samochodach.

Policjanci przeszukali także domy zatrzymanych. Zabezpieczyli ślady, które mogą mieć związek z innymi kradzieżami. Prowadzący sprawę podejrzewają, że zatrzymana grupa może mieć na swoim koncie inne przestępstwa, popełnione w podobny sposób na terenie całego kraju.

Prokurator Rejonowy w Cieszynie przedstawił zatrzymanym zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi im kara do 10 lat więzienia. Mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem