Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku paralotniarza, do którego doszło w Świnnej. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci.

- Jak wynika z ich wstępnych ustaleń, 34-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, podczas podchodzenia do lądowania paralotnią, z nieustalonej przyczyny, stracił nad nią panowanie i z wysokości około 20 metrów spadł na ziemię - wyjaśnia Mirosława Piątek, rzeczniczka żywieckiej policji.

W wyniku upadku paralotniarz doznał obrażeń ciała i został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Teraz policjanci będą wyjaśniać szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

- Zwracamy się z apelem, abyśmy podczas wypoczynku czy rekreacji nie zapominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zróbmy wszystko, aby czas relaksu upłynął nam spokojnie i bezpiecznie - mówi Piątek.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.