Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sprawca ukradł rower z korytarza bloku przy ul. 1 Maja w Bielsku-Białej. Przeciął linkę zabezpieczającą i szybko stał się jego nowym właścicielem. Rower zastawił w lombardzie w centrum miasta, gdzie odnaleźli go kryminalni i zwrócili właścicielce.

Policjanci ustalili też sprawcę tej kradzieży. Okazał się nim 19-letni bielszczanin. Młody mężczyzna jest już po zarzutach. O jego dalszym losie rozstrzygnie wkrótce prokuratura i sąd. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

- Wiosną rośnie liczba kradzieży rowerów. Najwięcej jednośladów ginie sprzed sklepów, szkół, przydomowych ogródków, garaży, balkonów oraz piwnic. Wiele z nich kradzionych jest bez trudu, gdyż w ogóle nie są zabezpieczone. Dlatego apelujemy o ich właściwe i staranne zabezpieczenie - mówi Elwira Jurasz, rzeczniczka bielskiej policji.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.