Na niewybuch z okresu II wojny światowej natrafili pracownicy, którzy prowadzą remont przy skrzyżowaniu ul. Strumieńskiej i Międzyrzeckiej w Rudzicy. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano 3 mieszkańców pobliskiego domu. Z ruchu wyłączono też fragment ulicy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O niebezpiecznym znalezisku mundurowych poinformowali pracownicy remontujący drogi. - Na miejsce skierowano policyjnego pirotechnika, który zabezpieczył bombę lotniczą z okresu II wojny światowej - mówi Elwira Jurasz, rzeczniczka bielskiej policji. O odnalezieniu niewybuchu powiadomiono też saperów z jednostki wojskowej w Gliwicach, którzy zajęli się jego neutralizacją.

Do czasu ich przyjazdu miejsce znaleziska zabezpieczali policjanci. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano 3 mieszkańców pobliskiego domu, którzy znaleźli schronienie u krewnych. Z ruchu wyłączono też fragment ul. Strumieńskiej i Międzyrzeckiej, a policjanci zorganizowali objazdy.

To nie jedyne nietypowe znalezisko. Na ul. Bielskiej w Ligocie pracownicy energetyki, w czasie prac ziemnych, natrafili na pocisk z okresu II wojny światowej. Miejsce zdarzenia również zabezpieczyli policjanci.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem