Choć pogoda za oknem na razie nie sprzyja wodnym kąpielom, chętnych do wypoczynku nad wodą nie brakuje. Dlatego gotowi do rozpoczęcia wodnego sezonu są już policjanci z ogniw wodnych działających w żywieckiej komendzie policji. W piątek zwodowali ostatnią z łodzi motorowych, a rozpoczęcie sezonu zaplanowano na poniedziałek.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Od tego momentu, przez kilka miesięcy, policjanci będą strzec bezpieczeństwa osób wypoczywających zarówno nad Jeziorem Żywieckim, jak i Międzybrodzkim - wyjaśnia Mirosława Piątek, rzeczniczka żywieckiej policji.

W powiecie żywieckim działają dwa sezonowe ogniwa wodne. Jedno przy Komisariacie Policji w Łodygowicach, którego policjanci pełnią służbę na Jeziorze Żywieckim, drugie przy Komisariacie Policji w Gilowicach. Policjanci z tego ogniwa strzegą bezpieczeństwa osób wypoczywających nad Jeziorem Międzybrodzkim.

W piątek zwodowano ostatnią z łodzi motorowych „Parker 650”. Po niezbędnych przeglądach technicznych i pracach konserwacyjnych wróciła na wody jeziora, aby służyć zarówno policjantom, jak i miłośnikom wodnych kąpieli. Przez weekend policjanci dokonają ostatnich sprawdzeń i od poniedziałku rozpoczną sezon wodny.

- Holowania łódek, podjęcia z wody, zabezpieczanie wodnych imprez sportowych, działalność profilaktyczna, czy też dyscyplinowanie amatorów kąpieli - to codzienne zajęcia pływających policjantów. Pamiętajmy, że woda, oprócz radości i zabawy, niesie za sobą również wiele niebezpieczeństw - dodaje Piątek.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem