Policjanci zatrzymali 61-letniego mężczyznę, podejrzewanego o rozbój. Napastnik napadł na starszą kobietę, okradł ją, a następnie uciekł i ukrył się w pobliskim kościele. Tam został znaleziony.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło na ul. Cmentarnej w Wilkowicach. Napastnik zaatakował 71-letnią kobietę i ukradł jej torebkę, a wraz z nią dokumenty, kartę bankomatową i telefon komórkowy. Kobieta wszczęła alarm. Świadkowie tej napaści - syn pokrzywdzonej oraz pracownicy pobliskiego cmentarza, natychmiast zareagowali. Usiłowali schwytać sprawcę. Nie zdołali, ale odzyskali skradzione rzeczy.

Złodziej schronił się w kościele

Zaalarmowani policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika. W miejsce, gdzie doszło do zdarzenia, skierowano patrole. Śledczy ustalili, że mężczyzna, chcąc uniknąć zatrzymania, schronił się w kościele.

- Z informacji, które posiadali policjanci wynikało, że może on zagrażać zarówno sobie, jak i innym uczestnikom mszy świętej. Postanowili działać natychmiast - mówi Elwira Jurasz, rzeczniczka bielskiej policji.

Z uwagi na powagę miejsca oraz sytuacji, nieumundurowani policjanci weszli do kościoła. Gdy pokazali legitymacje służbowe podejrzewanemu mężczyźnie, prosząc o opuszczenie kościoła, wówczas stał się on wyjątkowo agresywny. Krzyczał, szarpał się i wyrywał, próbując udaremnić zatrzymanie. Obezwładniono go i zakuto w kajdanki. Sprawca został zatrzymany. Za rozbój grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Polska mentalnie tkwi w średniowieczu, to i pewnie myślał, że w kościołach dalej obowiązuje azyl i ochrona przed aresztowaniem.
  już oceniałe(a)ś
  15
  1
  O, to, to!
  Tam "szukajcie, a znajdzecie".
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  Zwykły rzezimieszek. Ale przyjdzie czas że i po bandytę rydzyka do kościoła przyjdą
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Myślałem że zwinęli księdza pedofila...
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  A mszę kto skonczyl?
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Ale kto wowczas dokonczyl liturgie???
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Skandal!!! jak można tak profanować święte miejsce w trakcie nabożeństwa!!! Pewnie diabeł im kazał!!! Kapłan powinien przepędzić złego kropidłem i wodą święconą!!!
  już oceniałe(a)ś
  3
  1