Tory o łącznej długości kilkuset metrów, miniaturowe pociągi, stacje, rozjazdy, nastawnie, przejazdy kolejowe - to wszystko będzie można zobaczyć od 6 do 8 lipca w hali widowiskowo-sportowej pod Dębowcem w Bielsku-Białej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Odbędzie się tu organizowany przez Śląską Grupę TT czwarty pokaz makiet kolejowych. Impreza zostanie zorganizowana w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Kolej w Miniaturze.

Do bielskiej hali przyjadą modelarze z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji i Węgier, którzy zaprezentują kolejowy świat w miniaturze. Zbudują setki metrów torów, po których będą jeździć malutkie pociągi, postawią stacje, budynki, uruchomią przejazdy kolejowe. Ich dzieła każdego roku cieszą się dużą popularnością wśród zwiedzających.

W trakcie spotkania będzie można obejrzeć wystawę modeli kartonowych i stoisko kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd. W sobotę przed halą działać będzie Mobilne Centrum Monitoringu Straży Ochrony Kolei.

Wstęp na pokazy jest darmowy. Wystawa będzie czynna 6 lipca od 15 do 18.30, 7 lipca od 10 do 13 oraz od 14.30 do 18.30 i 8 lipca od 10 do 13.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem