Posłanka Małgorzata Pępek jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej na stanowisko burmistrza Żywca. Walczyć o głosy będzie m.in. z Antonim Szlagorem, obecnym burmistrzem miasta.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Zamiast wykorzystać potencjał, lokalizację, piękne góry i wspaniałą kulturę regionu do rozwoju i przyciągania inwestycji, tworzenia nowoczesnej turystyki, Żywiec stał się prowincją z zamulonym jeziorem i bez urbanistycznej spójności. To tak, jakby odziedziczyć piękny ogród i zamiast o niego dbać, dopuścić do tego, by zarósł chwastami – spójrzmy na betonowy rynek i puste lokale handlowe przy głównych ulicach - przekonuje posłanka Pępek, która nim dostała się do Sejmu, była wójtem Ślemienia na Żywiecczyźnie.

To już czwarta osoba, która zapowiedziała chęć walki o fotel burmistrza Żywca. O to stanowisko ubiegać będą się obecny burmistrz miasta, Antoni Szlagor, Wojciech Bielewicz z Partii Wolność i Andrzej Widzyk z PiS. Ten ostatni jest bratem Jerzego Widzyka, byłego burmistrza Żywca i ministra transportu w rządzie Jerzego Buzka.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem