We wtorek o g. 20 przed Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej odbędzie się protest pod hasłem "Europo nie odpuszczaj". - 3 lipca zacznie działać ustawa o Sądzie Najwyższym, sędziowie Sądu Najwyższego będą usuwani, a zastąpią ich ci wskazani przez politycznych nominatów PiS z Krajowej Rady Sądownictwa - przypominają protestujący.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Protestujący przypominają, że już od prawie dwóch lat wielu Polaków broni wspólnie broni prawa do sądów niezależnych od polityków.

- Teraz nadszedł kolejny moment naszej batalii. 3 lipca zacznie działać ustawa o Sądzie Najwyższym, sędziowie Sądu Najwyższego będą usuwani, a zastąpią ich ci wskazani przez politycznych nominatów PiS z Krajowej Rady Sądownictwa. Ale nie musi się tak stać! Ratunkiem może być skierowanie ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Może to zrobić Komisja Europejska, która stoi na straży przestrzegania Traktatów. Trybunał może wstrzymać działanie ustawy - przypominają protestujący.

Dodają, że Polska jest pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej i jako jej obywatelki i obywatele możemy korzystać z jej instytucji do obrony naszych praw. Protest przed Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej (ul. Cieszyńska) rozpocznie się o g. 20.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem