Każdy, kto chce skorzystać z leczniczych właściwości solanki, może przyjechać do Drogomyśla. Uruchomiono tutaj tężnię
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tężnie są w Polsce coraz bardziej popularne. Znajdują się już nie tylko w Ciechocinku. Takim obiektem może pochwalić się chociażby pobliskie Jaworze, które uruchomiło tężnię w swoim parku. Dowożona tutaj solanka jest pompowana z podziemnego zbiornika i spływa po gałązkach, a spacerujący wokół ludzie wdychają jej lecznicze opary. Tężnia przyciąga do Jaworza wiele osób.

Teraz w regionie przybyło kolejne takie miejsce. W Drogomyślu uruchomiono pierwszą tężnię solankową w gminie Strumień. Ustawiono ją w centralnym punkcie Przyjaznego Skweru. Jak informuje Urząd Miejski, obiekt jest prototypem, a koszt jego budowy i postawienia wyniósł 30 tys. zł. Dzięki niemu skwer będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla mieszkańców i przyjezdnych.

W Drogomyślu wszyscy chętni będą wdychać opary solanki pochodzącej z pobliskiego Zabłocia. To solanka o największej na świecie zawartości jodu dochodzącej do 140 mg na litr. Wydobywana jest od ponad 120 lat z odwiertów „Korona” i „Tadeusz”. Solanka jest naturalnym surowcem o potwierdzonych właściwościach leczniczych przeznaczonym do pielęgnacji zdrowia i urody. Wdychanie oparów solanki może pomóc m.in. w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, nadciśnienia tętniczego czy alergii.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem