Sąd Rejonowy w Żywcu skazał na 5,5 roku więzienia byłego nauczyciela z żywieckiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Mężczyzna był oskarżony o to, że molestował seksualnie cztery wychowanki placówki.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przed Sadem Rejonowym w Żywcu zapadł wyrok w sprawie Jakuba W. , byłego nauczyciela religii w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żywcu oraz Małgorzaty Ł., byłej dyrektor ośrodka.

Zarzut: molestowanie

Rok temu prokuratura zarzuciła mężczyźnie molestowanie seksualne czterech wychowanek, z czego jedna w chwili zdarzenia nie miała skończonych 15 lat. Zdaniem śledczych do molestowania doszło w październiku 2012 roku, a potem  w 2016 i 2017 roku. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Obecna dyrektor ośrodka najpierw go zawiesiła w pełnieniu obowiązków, a potem rozwiązała z nim umowę.

Zarzuty usłyszała także Małgorzata Ł., była dyrektor ośrodka. Śledczy zarzucili kobiecie, że choć wiedziała o jednym przypadku molestowania, to nie powiadomiła policji. Sprawę zgłosiła organom ścigania dopiero obecna dyrektor.

Jest wyrok

Żywiecki sąd uznał obje za winnych. Jakub W. został skazany na karę 5,5 roku pozbawienia wolności oraz zakaz zajmowania stanowisk, wykonywania zawodów oraz podejmowania jakichkolwiek działalności związanych z wychowaniem, edukacją i opieką nad małoletnimi, każdy z tych zakazów został orzeczony na okres 15 lat. Mężczyzna otrzymał też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 metrów przez okres 10 lat.

Małgorzata Ł. otrzymała karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 3 lat z obowiązkiem informowania sądu o przebiegu okres próby oraz karę grzywny.

Wyroki nie są prawomocne.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem