W sobotę na Rynku w Bielsku-Białej odbędzie się wydarzenie "Od Jana do Iwana" z udziałem zespołem Lemko Tower. Tu ukraińskie święto Iwana Kupała obchodzone w dwa tygodnie po naszym. Warto się na nie wybrać, bo organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ukraińcy pracują przy taśmach, w restauracjach, sklepach. Ksiądz: "Niech się czują u nas jak w domu"

Wydarzenie „Od Jana do Iwana” organizują Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, Inicjatywa Obywatelska "WITAJ" oraz Urząd Miasta w Bielsku-Białej. W przygotowania zaangażowali się także Ukraińcy, których wielu mieszka teraz i pracuje w Bielsku-Białej. Wydarzenie rozpocznie się zaraz po zakończeniu koncertu organizowanego przez Bielskie Centrum Kultury.

Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji. O g. 19.30 rozpocznie się koncert zespołu Lemko Tower, po nim zobaczyć będzie można bardzo ciekawy pokaz Teatru Ognia. Nie zabraknie także warsztatów z plecenia wianków, odbędzie się też korowód.

Mieszkający w Bielsku-Białej Ukraińcy przygotowują swoje tradycyjne danie, kozacki kulisz.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem