W ciągu dwóch dni żywieccy policjanci wyeliminowali z ruchu trzech kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po wypiciu alkoholu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do pierwszego z zatrzymań doszło w sobotę, około 17.10, na ul. Oczkowskiej w Żywcu. Pełniący tam służbę policjanci Żywca, zatrzymali do kontroli kierującego chevroletem 44-letniego mieszkańca miasta. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Z kolei w niedzielę mundurowi wyeliminowali z ruchu kolejnych dwóch kierowców z promilami. Pierwszy z nich to 21-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna około 2.50 w nocy na ul. Krakowskiej w Gilowicach kierował seatem, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Kolejny to 26-latek z powiatu żywieckiego, który na ul. Beskidzkiej w Korbielowie, kierując subaru spowodował kolizję. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko promil alkoholu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości wszystkim zatrzymanym grozi wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem