Nawet do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Bielska-Białej. 67-letni bielszczanin jest podejrzany o znęcanie się nad swoją żoną. Sąd już go aresztował.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w centrum miasta, gdzie nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę ze swoją 65-letnią żoną. W czasie kłótni napastnik znieważał i poniżał kobietę. Groził też pokrzywdzonej śmiercią.

Mundurowi szybko obezwładnili awanturnika i zakuli go w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Postawiono mu zarzuty znęcania się nad małżonką. Ustalono, że sprawca od kilku miesięcy dopuszczał się psychicznej przemocy wobec kobiety. Zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, a następnie sądu, gdzie zapadła decyzja o jego aresztowaniu.

Za te przestępstwa grozi mu kara 5 lat więzienia.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem