Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dyżurny komisariatu policji w Węgierskiej Górce, otrzymał informację, że w Radziechowach pewien mężczyzna awanturuje się i jest agresywny. Na miejsce natychmiast pojechali mundurowi. - Jak ustalili, 22-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, bez powodu wybił szybę w jednym z samochodów i uszkodził jego karoserię. Po chwili podbiegł do jednego z domów i zniszczył drzwi wejściowe oraz groził jego właścicielce, po czym uciekł - informuje Mirosława Piątek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.

Wandal został szybko zatrzymany przez policjantów z Węgierskiej Górki. Przewieziono go do policyjnego aresztu. Postawiono mu już zarzuty. Straty jakie wyrządził oszacowano na około 3 tys. zł. Na wniosek śledczych prokurator objął go policyjnym dozorem oraz wydał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Za popełnione przestępstwa mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.