Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB oddział w Krakowie ostrzega przed burzami i możliwym gradobiciem. Niekorzystane zjawiska pogodowe mogą występować w poniedziałek aż do wieczora.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ostrzeżenie Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB dotyczy Podbeskidzia, Śląska Cieszyńskiego oraz Żywiecczyzny. Obowiązywać będzie do poniedziałku do g. 21. Możliwe jest wystąpienie burz z opadami deszczu dochodzącymi miejscami do 25 mm oraz porywami wiatru dochodzącymi do 65 kilometrów na godzinę. Miejscami możliwe jest także wystąpienie opadów gradu.

W związku z intensywnymi opadami deszczu od 18 lipca na terenie powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego oraz miasta Bielsko – Biała obowiązywało pogotowie przeciwpowodziowe. Zostało odwołane przez wojewodę śląskiego 20 lipca.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem