Policjanci z Ustronia zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o pobicie i znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad 60-letnim niepełnosprawnym mężczyzną. Przewrócili mężczyznę siedzącego na wózku inwalidzkim i zaczęli go kopać.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia, o którym poinformowali teraz policjanci, doszło na początku czerwca na terenie Ustronia. Policjanci zostali zaalarmowani, że na podwórku jednej z posesji został pobity niepełnosprawny mężczyzna.

Trzech mężczyzn przewróciło siedzącego na wózku inwalidzkim 60-latka, a następne kopali go po całym ciele, nie pozwolili mu wejść z powrotem na wózek. Policjanci ustalili świadków i rysopis trzech podejrzanych osób. W ciągu kilkudziesięciu minut poszukiwań, niedaleko centrum miasta, namierzyli sprawców.

To dwaj mieszkańcy Cieszyna w wieku 34 i 46 lat oraz 33-letni mieszkaniec Sadowic. Mężczyźni próbowali stawiać opór, ale szybko zostali obezwładnieni przez policjantów. Byli pijani, każdy z nich miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu przedstawiono im zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, narażenia na ciężkie uszkodzenie ciała oraz znęcania się nad osobą niepełnosprawną.

Na wniosek policjantów i prokuratora cieszyński sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn. Zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Śledztwo w tej sprawie prowadzą cieszyńscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Cieszynie. Sprawcy mogą trafić do więzienia nawet na 15 lat.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wypuszczą ich, wszak będą głosować na Pis.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0