Policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali 22-latka z Żywiecczyzny, nietrzeźwego sprawcę kolizji z autobusem. Mężczyzna próbował uciec z miejsca zdarzenia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło w Szczyrku na ulicy Beskidzkiej. Po zderzeniu z autobusem kierowca osobowego samochodu próbował uciec. Nie udało mu się, bo świadek zdarzenia ujął go i przekazał policji. Badanie alkomatem wykazało, że 22-letni mieszkaniec Żywiecczyzny ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci szybko ustalili, że 22-latek miał już kłopoty z prawem. W przeszłości został złapany za jazdę na podwójnym gazie. Nigdy też nie posiadał prawa jazdy, a samochód, którym jechał, nie miał badań technicznych. Teraz o dalszym losie 22-latka zadecyduje prokurator. Grozi mu 5 lat więzienia, będzie też musiał pokryć z własnych pieniędzy koszty naprawy autobusu

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem