Trwa budowa nowej siedziby Miejskiej Bilbioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach. Imponujący budynek ma już pierwszą kondygnację, ale na całość poczekamy jeszcze około półtora roku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowa siedziba powstaje przy ulicy Paderewskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

- Budynek o powierzchni około dwóch tysięcy metrów kwadratowy został zaprojektowany w formie zwartej, prostopadłościennej bryły. Elewacje frontowe budynku - północna i wschodnia - ukształtowane zostały w formie kolumnady z cofniętą ścianą elewacji, tworząc w ten sposób dwukondygnacyjne, zadaszone podcienia - informują urzędnicy.

Całość budowy pochłonie około 9 milionów złotych, ale część z tych pieniędzy została przekazana z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa udało się pozyskać aż 2 milionów złotych, co było maksymalną kwotą możliwą do uzyskania w konkursie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem