Nawet do 5 lat za kratami grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z komisariatu w Szczyrku. 70-latek podejrzany jest o znęcanie się nad żoną i kierowanie gróźb wobec syna.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w Szczyrku, gdzie mężczyzna wszczął awanturę ze swoją 70-letnią żoną. W czasie kłótni 70-latek znieważał, poniżał i bił kobietę. Dodatkowo groził swojemu synowi, że go zabije.

 Policjanci szybko i skutecznie obezwładnili awanturnika i zakuli go w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy. Po nocy spędzonej w policyjnej celi przedstawiono mu zarzuty znęcania się nad żoną  i kierowania gróźb karalnych wobec syna.

Ustalono, że 70-latek od kilku miesięcy dopuszczał się przemocy psychicznej i fizycznej wobec kobiety. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, a następnie sądu, gdzie zapadła decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu. 70-latkowi grozi kara 5 lat więzienia.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem