Na Czantorii w Ustroniu doszło do groźnego wypadku. Kobieta z urazem głowy musiała zostać zabrana przez załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ustrońska Czantoria to jedna z najpopularniejszych gór w Beskidach. Latem jest oblegana przez turystów. Pojawiają się na niej osoby praktycznie w każdym wieku, ponieważ na górę można dostać się kolejką linową.

Niestety, we wtorek na Czantorii musieli pojawić się także ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Doszło tam bowiem do wypadku. Przebywająca na górze 70-letnia turystka z Czech przewróciła się, uderzyła głową w schody i doznała urazu. Skaleczyła się też w przedramię.

Ratownicy GOPR udzielili poszkodowanej turystce pierwszej pomocy. Ze względu na wiek kobiety, zdecydowali się wezwać załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec wylądował przy górnej stacji kolei linowej i zabrał Czeszkę do szpitala.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem