Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak wyjaśnia wójt Jasienicy Janusz Pierzyna, po odnowieniu skweru i zagospodarowaniu całego terenu, miejsce nabrało życia. - To reprezentacyjna część naszej gminy, przyjeżdża do nas wielu gości, wielu mieszkańców załatwia też tutaj swoje urzędowe sprawy. Zależało nam, aby zamienić to zarośnięte miejsce w przyjemny skwer, na którym chętnie się wypoczywa - mówi wójt Pierzyna.

Nowe alejki, ławki i fontanna

Jak wyjaśniają w Urzędzie Gminy, najpierw usunięto znaczną część nadmiernie wybujałych zarośli, dzięki czemu uzyskano dodatkową przestrzeń. Powstały tu nowe alejki z kostki brukowej, ustawiono tablice z informacjami o gminie, kolejne ławki, a przede wszystkim nasadzono kwiaty i krzewy.

Na skwer doprowadzona została również instalacja wodna i ułożono tutaj trzy granitowe głazy. Tak powstała fontanna, w której zamiast zwykłej wody płynie lecznicza solanka, wydobywana w niedalekim Zabłociu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.