Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło w jednym z domów przy ul. Górskiej w Bielsku-Białej. Mężczyźni wspólnie pili alkohol. W pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do kłótni na tle rozliczeń finansowych. W czasie awantury 32-latek zaatakował ojczyma nożem i ugodził go w plecy. Pokrzywdzony w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Interweniujący policjanci obezwładnili napastnika i zakuli go w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Sprawca trzeźwiał w policyjnym areszcie. Postawiono mu już zarzuty i doprowadzono do prokuratury i sądu. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

W przeszłości zatrzymany mężczyzna był już notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.