Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W okręgu nr 1 (Komorowice Śląskie, Komorowice Krakowskie, Hałcnów, Biała Północ, Dolne Przedmieście i Biała Krakowska) pierwsze miejsce na liście dostanie Urszula Szabla. Znają ją mieszkańcy Hałcnowa, pracowała tam w biblliotece, teraz pracuje w Książnicy Beskidzkiej. "Jedynka" w okręgu nr 2 (Stare Bielsko, Piastowskie, Mieszka I, Polskich Skrzydeł, Wojska Polskiego, Kopernika i Wapienica) to obecny radny Krzysztof Jazowy. W okręgu nr 3 (Górne Przedmieście, Słoneczne, Bielsko Południe, Biała Śródmieście, Śródmieście Bielsko, Grunwaldzkie i Biała Wschód) z numerem 1 wystartuje obecny wiceprezydent miasta Przemysław Kamiński.

Liderem w okręgu nr 4 ( Lipnik, Złote Łany, Leszczyny, Straconka i Mikuszowice Krakowskie) jest znana lekarka i radna Agnieszka Gorgoń-Komor. W okręgu nr 5 (Beskidzkie, Karpackie, Aleksandrowice, Kamienica i Mikuszowice Śląskie) pierwsze miejsce ma obecny przewodniczący Rady Miasta i kandydat na prezydenta miasta, Jarosław Klimaszewski.

Jarosław Klimaszewski Jarosław Klimaszewski  KAMILA KOTUSZ

„Jedynki” są znane, trwa ustalenia kolejności na dalszych miejscach na listach Koalicji Obywatelskiej. Znajdą się na nich wszyscy obecni radni PO, oprócz jednej osoby, Moniki Połatyńskiej.

Przypomnijmy: dwa lata temu wybuchła afera, gdy okazało się, że kilka lat wcześniej w centrum Bielska-Białej radna prowadziła sklep z dopalaczami. Maile z informacją o tym rozesłała osoba podpisująca się „Bielszczanka”. Połatyńska nie zaprzeczała, ale przypominała, że w okresie, gdy prowadziła sklep, sprzedaż dopalaczy była legalna, a gdy tylko zmieniły się przepisy, zgodnie z prawem zamknęła działalność.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.