Przed centrum handlowym przypadkowe osoby zauważyły płaczące dziecko w zamkniętym samochodzie. Natychmiast otworzyły drzwi i wydostały 4-miesięcznego chłopczyka. Jego matka była w tym czasie na zakupach
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło na parkingu centrum handlowego w Czechowicach-Dziedzicach. Do oficera dyżurnego bielskiej komendy zadzwonili świadkowie, którzy poinformowali, że w zamkniętym samochodzie marki Kia znajduje się płaczący mały chłopczyk.

Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol.

- Przed przyjazdem policjantów świadkowie zdołali otworzyć samochód przez uchyloną szybę. Wydostali maleństwo i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Po chwili na miejsce przyszła też matka 4-miesięcznego chłopca - informuje Elwira Jurasz, rzeczniczka bielskiej policji.

Jak się okazało, kobieta pozostawiła śpiące dziecko w samochodzie na czas zakupów, które trwały około 20 minut. Nie chciała budzić chłopca. Lekarz zbadał dziecko. Na szczęście nic mu się nie stało.

Śledczy zabezpieczyli monitoring i ustalają okoliczności tego zdarzenia. Jeżeli okaże się, że poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie 35-letnia kobieta naraziła dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozi jej do 5 lat więzienia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej