Ten artyku czytasz w ramach bezp豉tnego limitu

Stworzenie zielonej plaży w parku Strzygowskiego, budowa ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Białej, renowacja schronu polowego z 1939 roku, modernizacja miasteczka ruchu drogowego na Błoniach - to przykładowe projekty, na które bielszczanie będą mogli oddawać swoje głosy w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.

W piątek bielscy urzędnicy poinformowali, że w bieżącej edycji jedynym możliwym sposobem głosowania będzie głosowanie elektroniczne na stronie www.obywatelskibb.pl.

Głosowanie rozpocznie się w piątek, 21 września o północy i potrwa do 30 września.

Po wejściu na stronę www.obywatelskibb.pl trzeba będzie wybrać zakładkę „GŁOSOWANIE” lub „PROJEKTY”, a następnie odnaleźć interesujący nas projekt i kliknąć przycisk „WYBIERAM!” widoczny przy każdym dopuszczonym do głosowania projekcie. W kolejnym kroku głosujący zostanie przeniesiony na zabezpieczoną stronę z aktywnym formularzem internetowym, którego pola należy wypełnić swoimi danymi osobowymi. Pod formularzem głosowania należy zaznaczyć odpowiednie oświadczenia, które umożliwią skuteczne oddanie głosu. Można będzie zagłosować na jeden interesujący nas projekt ogólnomiejski i/lub jeden projekt osiedlowy zgłoszony w osiedlu, którego jesteśmy mieszkańcem.

Głosujący musi podać dane

Głosując elektronicznie należy przygotować swój nr PESEL, podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, a także posiadać czynny numer telefonu komórkowego w dowolnej sieci, który posłuży do potwierdzenia oddanego głosu. Na wprowadzony przez głosującego do formularza numer telefonu zostanie wysłany bezpłatnym sms-em kod weryfikacyjny, którego wpisanie we właściwe pole i zatwierdzenie kończy głosowanie.

Z wykorzystaniem jednego numeru telefonu komórkowego może zagłosować łącznie na projekty ogólnomiejskie i osiedlowe nie więcej niż pięciu mieszkańców Bielska-Białej.

Wysokość Budżetu Obywatelskiego na 2019 roku wynosi 4,5 mln zł, z czego 3 mln przeznaczono na projekty osiedlowe, a 1,5 mln zł na projekty ogólnomiejskie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzi瘯i prenumeracie

Wybierz prenumerat, by czyta to, co Ci ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakuj帷e reporta瞠 i porady ekspert闚 w sprawach, kt鏎ymi 篡jemy na co dzie. Do tego magazyny o ksi捫kach, historii i teksty z medi闚 europejskich. Zrezygnowa mo瞠sz w ka盥ej chwili.