Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sklep charytatywny Fundacji Sue Ryder będzie działać przy ul. Piastowskiej 46. Do sklepu można przynosić wszystko to, co jest niepotrzebne, a jest w dobrym stanie i może przydać się innym, np. ubrania, buty, akcesoria, zabawki, książki, płyty, artykuły domowe.

- My podarowane przedmioty wyceniamy i wystawiamy na sprzedaż, nadając im kolejne życie  - zapraszają przedstawiciele fundacji.

Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na statutowe cele fundacji. To m.in. współpraca z wybudowanymi w Polsce Domami Sue Ryder i inicjowanie powstawania nowych, rozwijanie wolontariatu w zakresie opieki nad osobami starszymi, chorymi, niepełnosprawnymi i ubogimi, organizowanie usług opiekuńczych dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych i ubogich, dążenie do zapewnienia sprzętu ułatwiającego życie osobom niepełnosprawnym albo wymagającym opieki z innych powodów.

Takie sklepy działają w różnych miastach Polski, m.in. w Warszawie i Katowicach

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.