Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najpierw, w sobotę, w kawiarni "Środek" przy ul 1 Maja 1 (budynek Teatru Polskiego) odbędzie się spotkanie z Akcją Demokracja.

- Kampania do wyborów samorządowych ruszyła – czy na pewno Twój głos, Twoje potrzeby i pomysły i są w niej obecne? Nadszedł czas, by wziąć sprawy w swoje ręce! Jeśli ważne są dla Ciebie sprawy Bielska-Białej, to możesz już w sobotę 15 września, wraz z innymi zaangażowanymi mieszkańcami i mieszkankami Twojego miasta oraz z Zespołem Akcji Demokracji stworzyć listę spraw i postulatów, których realizacji będziemy domagać się od kandydatów i kandydatek do rady miasta i na stanowisko prezydenta/prezydentki Bielska-Białej - zapraszają organizatorzy.

Na spotkaniu, które rozpocznie się w samo południe, powstanie lista postulatów mieszkańców dla osób kandydujących do władzy w mieście. - Takie przedwyborcze spotkanie to dobra okazja, by spotkać się w gronie osób, które podzielają nasze wartości takie jak: demokracja i społeczna solidarność, prawa człowieka i ochrona środowiska. Poznajmy się i razem ruszmy do działania! - zapraszają organizatorzy.

Konstytucja na Rynku

Natomiast w niedzielę na Rynku, KOD Podbeskidzie i przyjaciele organizuje happening "My jesteśmy Konstytucją - Bielsko Biała", będący lokalnym wzmocnieniem ogólnopolskiej manifestacji organizowanej przez KOD w Warszawie. Mieszkańcy przyjdą w koszulkach z napisem „Konstytucja”.

- Będziemy głośno skandować słowo obecnie w niektórych kręgach uznawane z nieprzyzwoite. Będziemy je z dumą nosić na piersi. Ci, którzy jeszcze nie mają koszulki, torby lub innego przedmiotu z tym logotypem, będą mogli go sobie wymalować samodzielnie na  przyniesionych przez siebie materiałach - zapraszają organizatorzy.

Początek zaplanowano na g. 16.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.