Policjanci z Rajczy zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna włamał się do jednego z ośrodków wypoczynkowych, skąd ukradł pieniądze. Sprawca parę godzin przed włamaniem opuścił areszt, gdzie odbywał wyrok za wcześniej popełnione przestępstwa.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do włamania do jednego z ośrodków wczasowych w Rajczy na Żywiecczyźnie doszło w nocy. Gdy policjanci otrzymali informację o tym zdarzeniu, od razu przystąpili do działania.

- Szybko ustalili, że włamania mógł dokonać 36-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - informuje Mirosława Piątek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.

Jak ustalili policjanci, 36-latek parę godzin przed włamaniem do ośrodka opuścił areszt, gdzie odbywał wyrok za wcześniej popełnione przestępstwa. Teraz postawiono mu kolejny zarzut. Żywiecki Sąd Rejonowy podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Z uwagi na to, że 36-latek włamania dokonał w warunkach recydywy, za kratkami może spędzić nawet 15 lat.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem