Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej partnerki, groził jej i zastraszał ją. Żywiecki sąd aresztował go na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa może spędzić w więzieniu nawet 5 lat.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mundurowi z komisariatu w Węgierskiej Górce na Żywiecczyźnie otrzymali informację, że w jednym z domów dochodzi do przemocy domowej.

- Jak ustalili śledczy, 34-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej partnerki, zastraszał ją i groził jej śmiercią. Dodatkowo okazało się, że w domu miał broń gazową, na którą nie posiadał zezwolenia - wyjaśnia Mirosława Piątek, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Żywcu.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Postawiono mu już zarzuty. Na wniosek śledczych i prokuratora żywiecki Sąd Rejonowy aresztował go na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa 34-latek może spędzić w więzieniu nawet pięć lat.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem