Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Jednym z punktów programu pobytu delegacji FIFA i PZPN w Bielsku-Białej była wizyta w urzędzie miejskim i spotkanie z prezydentem Jackiem Krywultem, na którym przekazano informację, że Bielsko-Biała będzie jednym z sześciu miast - gospodarzy przyszłorocznych Mistrzostw Świata U-20 - wyjaśniają bielscy urzędnicy.

Sprawdzili stadion i hotele

Szczegółowa inspekcja przedstawicieli FIFA miała na celu m.in. weryfikację stopnia przygotowań infrastruktury obiektów sportowych w Bielsku-Białej do przyszłorocznych mistrzostw świata.

Pod lupą delegacji FIFA oraz PZPN znalazły się nie tylko stadion przy ulicy Rychlińskiego oraz centra treningowe, ale również hotele, w których będą przebywać reprezentacje poszczególnych krajów w trakcie przyszłorocznego mundialu.

Inspekcja miała charakter kompleksowy, a do Bielska-Białej przyjechali zarówno specjaliści od bezpieczeństwa, marketingu, mediów, jak również od transmisji telewizyjnych czy stanu murawy.

Wystąpią 24 zespoły z całego świata

Mistrzostwa Świata U-20 Polska 2019 zostaną rozegrane za nieco ponad osiem miesięcy w sześciu polskich miastach. Mecz otwarcia odbędzie się 23 maja 2019 roku, z kolei finał zaplanowano na 15 czerwca 2019 roku.

W turnieju, stanowiącym drugie pod względem rangi rozgrywki drużyn narodowych pod egidą FIFA, wystąpią 24 zespoły z całego świata. Dotychczas prawo gry zapewniło sobie 6 krajów europejskich: Polska, Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja i Norwegia, a także dwóch przedstawicieli Oceanii: Nowa Zelandia i Tahiti. Późniejsze turnieje kwalifikacyjne wyłonią po 4 uczestników z Azji, Afryki, Ameryki Południowej oraz Strefy CONCACAF.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.