Oszustka podająca się za opiekunkę starszych osób okradła 99-letnią kobietę. Z jej mieszkania zniknęła gotówka - blisko 5 tys. zł. Dlatego policjanci apelują o ostrożność. Domokrążcy wciąż są aktywni i tylko szukają okazji, aby podstępem ukraść oszczędności.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sprawczyni, która zapukała do drzwi mieszkania na Leszczynach w Bielsku-Białej, podawała się za opiekunkę starszych osób. Jego 99-letnia właścicielka, nie przeczuwając niczego złego, zaprosiła ją do środka. Oszustka oznajmiła, że ma pieniądze, które otrzymała od księdza na pomoc dla seniorów.

- Starsza kobieta odmówiła ich przyjęcia. Sprawczyni, nie dając za wygraną, poprosiła o rozmienienie 200 zł. Kiedy bielszczanka przekazywała jej gotówkę, sprawczyni wykorzystała jej nieuwagę i ukradła z portfela 5 tys. zł - informuje Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej.

Oszustki poszukują teraz policjanci. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia jej personaliów, można kierować do komisariatu policji przy ul. Składowej 2 w Bielsku-Białej, numer telefonu: 33 82 50 100 lub numer alarmowy 112. Policjanci gwarantują anonimowość.

Bielska komenda apeluje, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczać do mieszkań obcych osób. Od przedstawicieli administracji, opieki społecznej, gazowni, elektrowni lub telekomunikacji należy wymagać identyfikatorów potwierdzających ich zatrudnienie. Warto sprawdzić telefonicznie, czy kierowano ich do naszego mieszkania. Jeśli ktoś się zorientuje, że ma do czynienia z oszustami, powinien natychmiast powiadomić policjantów, którzy zatrzymają sprawców.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem