Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Cztery lata temu Okrzesik przegrał w drugiej turze z prezydentem Jackiem Krywultem, startował też w wyborach do sejmiku, bez powodzenia. W nadchodzących wyborach zamierza odnieść sukces.

- Tym razem wygramy - zapowiedział w czasie konwencji wyborczej. Nie odnosił się do programów wyborczych innych kandydatów, za to mówił, co chce poprawić w mieście.

Więcej władzy dla mieszkańców

Jego pomysł na miasto to uwolnienie energii Bielska-Białej. Pod hasłem „Włącz Energię Miasta” Okrzesik zapowiada m.in. wprowadzenie nowych technologii, które ułatwią życie mieszkańcom i unowocześnią sposób zarządzania miastem, chce dać większy wpływ na to, co się dzieje, mieszkańcom, zapowiada walkę ze smogiem i modernizację komunikacji miejskiej.

Nie brak w jego programie wielu ciekawych pomysłów, takich jak np. finansowane wsparcie na zagospodarowanie się dla osób przed 30. rokiem życia, które przeprowadzą się do Bielska-Białej i będą tutaj płacić podatki czy referendum w sprawie bezpłatnej komunikacji miejskiej. Nad programem pracował sztab ekspertów, kierował nimi Maciej Jeleń, finansista.

Janusz Okrzesik: "Miasto potrzebuje mądrej zmiany, to nie może być rewolucja"

Okrzesik mówił w czasie konwencji, że on i jego zespół nie tylko wiedzą, co chcą zrobić, ale też policzyli, ile co będzie kosztowało. Zapowiada też przywrócenie miastu odpowiedniej rangi. Bielsko-Biała ma stać się liderem Podbeskidzia.

Małgorzata Zarębska, radna i prezes stowarzyszenia Niezależni.BB,  wraz z Okrzesikiem zaprezentowali także kandydatów KWW Okrzesik i Niezależni.BB do Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. Nie brak tutaj znanych i lubianych w mieście osób. Z tej listy wystartują m.in. prezes Fundacji Dziecięce Marzenia Kazimierz Bieniecki, współtwórczyni Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Mysikrólik Agnieszka Łyczko, twórca drużyny Kuloodpornych Daniel Kawka czy zapalona rowerzystka która prowadzi popularny pub Środek Alina Kilian.

Wystartują też m.in.: wielokrotny mistrz Polski w snowboardzie Łukasz Starowicz oraz Marek Lachowski, twórca marki „I love BB”. Także Okrzesik wystartuje w nadchodzących wyborach do Rady Miasta.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.