Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W powiecie żywieckim działają dwa sezonowe ogniwa wodne - przy Komisariacie Policji w Łodygowicach, którego policjanci pełnią służbę na Jeziorze Żywieckim i przy Komisariacie Policji w Gilowicach, którego mundurowi strzegą bezpieczeństwa osób wypoczywających nad Jeziorem Międzybrodzkim.

- Podjęcia z wody, holowania łódek, działalność profilaktyczna, czy też dyscyplinowanie amatorów kąpieli - to codzienne zajęcia pływających policjantów. Dbają również o bezpieczeństwo miłośników sportów wodnych podczas licznych regat, które odbywają się na jeziorach - wyjaśnia Mirosława Piątek, rzeczniczka żywieckiej policji.

Lato w tym roku było bardzo gorące, dlatego też wypoczywających nad jeziorami było rekordowo dużo. Dzięki zaangażowaniu policjantów oraz dobrej współpracy z innymi służbami wszyscy, którzy spędzali lato nad jeziorami, byli bezpieczni. Sezon zakończył się w minioną niedzielę. We wtorek łódź, która przez kilka miesięcy służyła policjantom z Gilowic, została wyjęta z wody i przetransportowana do garażu Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.

- W okresie jesienno-zimowym poddana zostanie przeglądom technicznym oraz konserwatorskim. Wszystko po to, aby w przyszłym roku z powodzeniem mogła służyć policjantom dbającym o bezpieczeństwo wczasowiczów - dodaje Piątek.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.